ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16196122
*
nr 1619 6122
Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2024
kl 18:20:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 00:32:44
1
150 kr
13/5 16:17:40
2
150 kr
13/5 16:17:40
1
150 kr (Budbetjänt)
13/5 16:17:53
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i valnöt spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1619 6122
Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/5 00:32:44 | 1 | 150 kr |
| 13/5 16:17:40 | 2 | 150 kr |
| 13/5 16:17:40 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 13/5 16:17:53 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i valnöt spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



